بچه های مهندسی پلیمر کاشان
Think Big , Act Big , Be Big ... بزرگ بیندیشید ، بزرگ عمل کنید ، بزرگ باشید
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

محققی انگلیسی تصمیم گرفته است که با استفاده از سوخت تولید شده از پسماند پلاستیک مسافت ۱۰ هزار مایلی از سیدنی استرالیا تا لندن را با هواپیمای شخصی طی کند.

پرواز با سوخت تولید شده از پسماند پلاستیک

جرمی راوسل، خلبان اسبق هواپیمایی دارای مدرک دکترای هواپیما و پرواز، در نظر دارد یک مسیر ۱۰ هزار مایلی را با هواپیمای تک نفره موتور دیزلی Cessna 182 و با سوختی شبیه به سوخت تقطیری که توسط شرکت ایرلندی Cyna Plc ساخته شده است، ‌طی کند.

سیستم این سوخت بشکلی است که از ذوب شدن پلاستیک در محیط فاقد اکسیژن تولید می‌شود. این فرایند به پیرولیز یا (تجزیه ماده در اثر گرما) معروف است.این شرکت فنلاندی هدف از تولید این سوخت را حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا عنوان کرد.مایکل موری مدیر عامل شرکت Cyna Plc می‌گوید آمار نشان می‌دهد سالانه ۲۶ میلیون تن پلاستیک در آمریکا و ۱۵ میلیون تن در اروپا پسماند و بازیافت می‌شود و به عقیده من این سوخت جایگزین خوب و مقرون به صرفه‌ای برای سوخت‌های فعلی دیزلی است.هدف ما این است که ثابت کنیم سوخت‌های مصنوعی ساخته شده از پسماند پلاستیک می‌تواند جایگزین سوخت‌های فسیلی متداول باشد.البته مصرف این سوخت محدودیت مسافت را بدنبال دارد و فقط می توان ۸۰۰۰ فوت را با این سوخت پرواز کرد.

این سوخت هم اکنون در مرحله آزمایش و بررسی است.

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 شهریور 1391

محققان موسسه پلی تکنیک رنسلیر (RPI) نیویورک با استفاده از گرافن موفق به تولید نسل جدید باتری شده‌اند که می‌تواند برای خودروهای برقی و دستگاه‌های الکترونیکی مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

 

باتری‌های قابل شارژ لیتیوم یون برای دستگاه‌های مختلف مانند تلفن‌های همراه، لپ تاپ، تبلت و خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این باتری‌ها قابلیت ذخیره سازی میزان بالای انرژی را دارند، اما قادر به تخلیه سریع انرژی نیستند و بدلیل چگالی انرژی پایین زمان شارژ یک باتری تلفن همراه حدود یک ساعت بطول می‌انجامد.این نقطه ضعف باعث می‌شود که موتورهای الکتریکی خودروهای برقی نتوانند به تنهایی به باتری وابسته باشند و باید از یک منبع انرژی مکمل نیز استفاده شود.تیم تحقیقاتی موسسه RPI به سرپرستی «نیکیل کوراتکار» متخصص نانو مواد موفق به یافتن شیوه‌ای برای حل این مشکل شده و باتری جدید طراحی کرده‌اند که قادر به ذخیره سازی حجم بالای انرژی و در عین حال تخلیه سریع انرژی هستند.محققان از یک ورق نازک گرافن استفاده کرده و سپس با استفاده از لیزر یا فلش دوربین، ترک و حفره‌هایی بر روی ورق گرافن ایجاد کردند؛ نتیجه نهایی، ماده آند گرافن با قابلیت شارژ و تخلیه ۱۰ برابر سریعتر از آنودهای گرافیت متداول است که در باتری های لیتویم یون مورد استفاده قرار می‌گیرد.«کوراتکار» خاطر نشان می‌کند: این کشف آماده عرضه بصورت تجاری است و می‌تواند به توسعه نسل جدید باتری‌ها و سیستم‌های الکتریکی برای خودروهای برقی و دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل منجر شود.

نتایج دستاورد محققان در مجله Nano‌ ACS منتشر شده است.

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 شهریور 1391

محققان دانشگاه هاروارد موفق به ساخت روباتی شده‌اند که برای مخفی کردن خود در یک محیط یا آشکارتر کردن خود قادر به تغییر رنگ است.به گزارش ایسنا، این دستگاه از مهارت‌های استتار موجودات دریایی مانند اختاپوسها، ده‌پاها و ماهیهای مرکب الهام گرفته است.

روبات استتار با قابلیت تغییر رنگ با الهام از اختاپوس

این روبات که جزئیات آن در مجله ساینس منتشر شده، مانند این سرپایان از یک بدن نرم و لاستیکی برخوردار بوده و می‌تواند با انعطاف زیادی حرکت کند.

این محققان در تحقیقات پیشین خود یک روبات تاشو را ساخته بودند که با انعطاف بسیار قادر به حرکت بود.ادامه مطلب


نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 شهریور 1391

پیشرفت در زمینه درمان نیازمند نوآوری در زمینه روش‌های دارورسانی برای مصرف داروها می باشد.
برای اکثر کمپانی‌های داروسازی، اکثر فرمولاسیون‌های دارویی اولیه شامل فرمولاسیون‌های سریع الرهش، ساده و داروهای است که از طریق خوراکی مصرف می شود. در دهه های اخیر، فرمولاسیون‌هایی با رهش داروی کنترل شده (وابسته به زمان و یا فرمولاسیون‌های هدفمند به بازار عرضه شده است. با توجه به اینکه محققان به سیستم ها و مکانیسم های مختلف بدن انسان پی برده اند در نتیجه به جنبه‌های بالغوه درمانی بدن انسان پی برده اند و توانسته اند به ترکیبات مختلف درمانگر و همچنین ژن درمانی دست پیدا کنند. هرچند که مرحله بعد در درمان نحوه رساندن این دارو ها به محل اثر و مکانیسم رساندن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

روش‌هایی که در حال حاضر برای دارورسانی مطرح است بیشتر برای دستیابی به این خواسته‌هاست. برای مثال در مورد بسیاری از داروها، کارایی و میزان اثر آن‌ها تحت تأثیر عوامل مختلف در بدن است چرا که این داروها قبل از رسیدن به محل اثر تجزیه می شود و اثر خود را از دست می دهند. داروهایی که رهش وابسته به زمان دارند به صورت پیوسته علائم را بهبود می بخشد و عوارض را به مقدار زیادی کاهش می دهند. دارو درمانی به صورت خوراکی می تواند هزینه کمتر و راحتی بیشتر در مقایسه با فرم تزریقی داشته باشد. هر چند دارورسانی تزریقی می تواند دارو را از دسترس بعضی از مناطق تخریب کننده دارو، مانند دستگاه گوارش حفظ کند. 
هدف از سیستم های دارورسانی پیچیده این است که دارو را به صورت دست نخورده به سایت هدف برساند تا بتواند آغازگر مسیر فیزیولوژیک و یا بیوشیمیایی در بدن باشد. برای تحقق این هدف، محققان در تلاش برای پیشرفت در عرصه های میکرو و نانوتکنولوژی هستند . در دهه‌های گذشته، میکروسفرهای پلیمری، میسل‌های پلیمری، و مواد بر اساس هیدروژل نشان دادند که می توانند در به هدف رسانی دارو به محل اثر، کاهش عوارض دارویی و عوارض سمی دارو، بهبود سرعت جذب دارو و جلوگیری از تخریب بیوشیمیایی دارو موفق باشند. به علاوه چندین سیستم دارورسانی نوین، شامل پلیمر های زیست تخریب پذیر، دندریمرها (که پلیمرهای ستاره ای هم گفته می شود)، پلیمرهای الکتراکتیو، و نانو تیوپ‌ها و یا کره‌های کربنی میتوانند این انتظارات را برآورده سازند.ادامه مطلب


نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 شهریور 1391

کنکورو کی میاره ؟ اون که تست خوب میزنه

تست و کنکور، من شبو روز درس میخونم

تا پشت کنکور نمونم !!!

تست کی بیشتر میزنه ؟ هرکی که کلاس میره

کلاس و تست و کنکور، من شبو روز درس میخونم

تا پشت کنکور نمونم !!!

سلام به همگی

و یه سلام مخصوص به کنکوریا!

حالتون چطوره ؟

امیدوارم که تو این تابستون گرم و طاقت فرسا بهترین استفاده رو از وقتتون کرده باشین

4 سال گذشت از زمانی  که همه استرس و نگرانی قبول شدن در کنکور و وارد شدن به دانشگاه رو داشتیم و حالا مجدداً کنکور برامون تکرار میشه اما ایندفه با یه level بالاتر

اولین ورودی های پلیمر دانشگاه آزاد کاشان یه جورایی ( سال بالایی های پلیمر ) امسال کنکور ارشد رو در پیش داریم

خیلیا در طول این مدت از لحاظ درسی خودشونو ساپورت کردن ، بعضیا فکر اینن که هرچه زودتر مدرکشون رو بگیرن و برن پی زندگیشون ، بعضیا هم مجبورن واحداشون رو نگه دارن تا از ... فرار کنن ، بعضیا هم امیدوارن که مدرکو بگیرن و برن سر کار

شما جز کدومین ؟؟؟؟؟!!!!

اواسط آبان ماه ثبت نام کنکور شروع میشه و اواخر بهمن هم برگزاری آزمونه میشه گفت از الان تا روز کنکور تقریباً 5 ماه فرصت داریم خودمون رو آماده کنیم تا با همون غول معروف بجنگیم . پس به امید موفقیت همه

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 11 شهریور 1391

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic